Skontaktuj się z nami w celu zapisu

PRZYJACIÓŁKO MOJA!
WYJĄTKOWY WEEKEND DLA KOBIET NA KAŻDYM ETAPIE ZYCIA
 
Termin:
06.10.23 - 08.10.23
 
TOWARZYSZYĆ NAM BĘDZIE IWONA PIETRALA wokalistka, ewangelizatorka, a przede wszystkim -„córka Króla”! Autorka znanego utworu „Oblubienica”, który zaśpiewała u boku rapera Heresa w 2018 roku. Po spotkaniu z Jezusem w 2013, dzieli się swoim świadectwem nawrócenia, a także życia wiarą na co dzień. Zagrała wiele koncertów z zespołem w Londynie, gdzie mieszkała przez ostatnie lata, oraz w Polsce. W tej chwili pracuje nad drugą płytą muzyczną, a na jej kanale YouTube możesz znaleźć wiele pięknych teledysków.
 
Kim jest kobieta, którą widzisz w lustrze?
Czy jest szczęśliwa i zadowolona z życia?
Może zdarza Jej się zapominać o sobie?
 
Zapraszam Cię na Wyjątkowy Weekend dla kobiet na każdym etapie życia, który odbędzie się w pięknej miejscowości Obra. 
 
 
GDZIE?
Dom Rekolekcyjny Alma Mater w Obrze .
 
Jak możemy przeczytać na stronie https://almamater.oblaci.pl/Dom Rekolekcyjny Alma Mater prowadzony przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej jest miejscem głoszenia Bożego Słowa. W myśl charyzmatu Zgromadzenia, zgodnie z testamentem naszego Ojca Założyciela, świętego Eugeniusza de Mazenoda, odpowiadamy na najbardziej naglące potrzeby Kościoła. Chcemy czynić wszystko co w naszej mocy, aby budzić i ożywiać wiarę w tych, do których jesteśmy posłani. Czynimy to poprzez różne formy świadectwa, szczególnie w posłudze Słowa.
Dom Rekolekcyjny Alma Mater jest zatem miejscem, w którym we wspólnocie ludzi wierzących, uczymy się spoglądać na siebie oczami Jezusa i to ukrzyżowanego i zmartwychwstałego. Czynimy to w świetle Bożego Słowa. To miejsce spotkania, bliskich więzi, budowania relacji, wspólnoty ludzi gromadzących się wokół Jezusa.Swoje posługiwanie oblaci zawierzają opiece Maryi Niepokalanej, która jest wzorem i strażniczką ich konsekrowanego życia. Razem z Maryją trwamy przy Jezusie.
W Alma Mater spotykają się różni ludzie… z różnymi doświadczeniami, charakterem, kondycją wiary. To co ich łączy to pragnienie spotkania się z Bogiem, z Bożym Słowem. Przyjeżdżających do Alma Mater łączy modlitwa, doświadczenie pojednania, spotkania we wspólnocie i misyjność całego Kościoła.
 
DLA KOGO?
Dla kobiet na każdym etapie życia. Dla małżonków na każdym etapie życia.
W CZASIE KONFERENCJI DLA PAŃ, MĘŻCZYŹNI MAJĄ MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICZENIA W SPOTKANIACH ZORGANIZOWANYCH DLA MĘŻCZYZN.
 
OPIEKA DO DZIECI?
Tak, jeśli tylko chcesz uczestniczyć ze swoimi dziećmi, istnieje taka możliwość- ZAPEWNIAMY OPIEKĘ DO DZIECI
 
KOSZT?
640 zł osoba dorosła
150 zł Dzieci 0-3 lat
400 zł Dzieci 3-12 lat
640 zł Dzieci od 12 rż
opieka koszt 100 zł od dziecka za całość weekendu
 
CO OTRZYMAM W CZASIE POBYTU?
Pobyt w Domu Rekolekcyjnym, pełne wyżywienie, serwis kawowy, udział w konferencjach i w warsztatach dla kobiet, dla mężczyzn, pakiet konferencyjny.
 
Dziś, żyjąc w czasach, gdzie różnice międzypokoleniowe są odległe jak lata świetlne, w czasach ogromnej zmiany w sposobie zdobywania wiedzy i coraz mniejszym angażowaniu się w relacje wielopokoleniowe, łatwo jest zapomnieć jak wielkim zasobem może być kobieca wioska wsparcia.
Z każdym rokiem, kobiety coraz głośniej mówią o samotności wśród ludzi. Trudniej zatem o zrozumienie się, empatyzowanie czy współczucie. Wydaje się, że najłatwiej przychodzi nam komentować i oceniać - nie zawsze sprawiedliwie.
Czy to znak naszych czasów? Czy widzimy perspektywy na odkrycie tego, że Siła jest Kobietą w każdym wieku? Widzimy! Potrzebujemy tylko znaleźć odpowiednie klucze do drzwi kobiecości, które różnią się wiekiem, doświadczeniem i osobistą historią. Klucz do serca Kobiety...
To czas tylko dla Ciebie, abyś mogła zadbać o samą siebie, doświadczyć akceptacji i wsparcia w gronie kobiet.To czas odpowiedzi na pytanie : Co wiem o kobiecie, którą jestem?
Prowadzący Weekend : Agnieszka i Andrzej Zarzeccy, małżeństwo z 24 letnim stażem małżeńskim, rodzice 4 dzieci, prowadzący konferencje pełne wsparcia z zakresu dialogu małżeńskiego, czasu dla siebie, randkowania małżeńskiego, pedagogiki, doradztwa rodzinnego, formacji rodzin.
 
PRELEGENCI:
Agnieszka Zarzecka- żona, mama 4 dzieci, autorka projektu Esencja Wsparcia Agnieszka Zarzecka, prowadząca grupę wsparcia i rozwoju dla kobiet – Klub Wyjątkowa . Doradca życia rodzinnego, pedagog specjalny terapeutyczny, prowadzi autorskie, rodzinne warsztaty z elementami arteterapii, rekolekcje oraz spotkania indywidualne. Twórca spotkań dla kobiet „Wyjątkowa kawa”. Prezes Fundacji Esencja Wsparcia.
 
Joanna Szczerbaty - psycholog, terapeuta uzależnień, pedagog z wieloletnim stażem, diagnosta i specjalista FAS. Kocha ludzi i pracę z nimi. Autorka książek z serii Psychologia serca,„Kot w pralce” opowiadająca o traumie żałoby oraz
„O aniołku co chciał zostać aniołem stróżem”, która jest zbiorem opowiadań o traumach wieku dziecięcego z radami dla rodziców. Najnowsza książka jest hitem, który powinien być obowiązkową pozycją na naszej liście – Jestem DDA. Notatki z terapii. W swojej pracy wykorzystuje terapię tańcem.  Moja intencją jest pomaganie ludziom dojść do równowagi psychicznej i duchowej, pomoc w przepracowaniu traum z dzieciństwa, wsparcie i pomoc psychologiczna w depresji oraz w problemach dojrzewania Prowadzę również spotkania grupy wsparcia DDA i DDD. Zajmuje się terapia i profilaktyka uzależnień. Pomogę Ci rozwiązywać codzienne problemy, w pracy, w związku, rozpoznać przyczyny spadku nastroju, apatii”
 
 
Rezerwacja miejsca po potwierdzeniu wpłaty zadatku w kwocie 300 zł, decyduje kolejność zgłoszeń.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Skontaktuj się z nami w celu zapisu

JAK W DOMU. WYJĄTKOWY WEEKEND DLA KOBIET I MĘŻCZYZN NA KAŻDYM ETAPIE ŻYCIA. DLA MAŁŻONKÓW. DLA RODZIN Z DZIEĆMI.  
 
Termin:
24.11.23 - 26.11.23 (od piątku godz. 17:00 do niedzieli do godz. 15:00, możliwość zameldowania już od godz. 14:00 i odpoczynku w pięknym miejscu).
 
DLA KOGO?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej…czy na pewno? Powiedzenia tego używamy, aby wyrazić, że dobrze czujemy się w naszym domu oraz chętnie do niego wracamy. A jak jest u Ciebie?

 

Podczas weekendu będziemy odpowiadać na poniższe zagadnienia i wypracujemy odpowiednie narzędzia do rozwiązywania trudności:

 

 • Czy lubisz swój dom i jego atmosferę?

 • Z czym kojarzysz budowanie domu ?

 • Jakimi przedmiotami się otaczasz?

 • Skromność czy nadmiar. Jak to jest z tymi ubraniami- kupować czy nie?

 • Czy planujesz budżet rodzinny ? Jak to robić?

 • Budowanie więzi w rodzinie. Wytrwałość.

 • Jak w domu czyli jak ?

 • Modlitwa, praca, odpoczynek. Zadbaj o proporcje.

 • Katolickie wychowywanie dzieci. Nasze radości i trudności na każdym etapie życia. Uczestnictwo dzieci we Mszy Świętej.

 • Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Jak to zrobić w praktyce?

 • Przebaczenie sobie i innym, jako miara naszej miłości.

 

Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą, którzy go wznoszą.

(Ps 127,1).

 

Dom buduje Bóg. Ale też trzeba pamiętać, że trzeba Go do tego domu zaprosić.

My zapraszamy Ciebie, gdyż warto podarować sobie CZAS w którym znajdziesz wyciszenie dla siebie, poznasz innych ludzi z podobnymi wartościami, poszukasz odpowiedzi na swoje pytania i wypracujesz niezbędne w codzienności narzędzia. Będziesz mieć możliwość rozmowy z nami oraz z Kapłanem obecnym na miejscu.

 

 
GDZIE?
W Domu Pielgrzyma w Pratulinie im. Jana i Dory Fedoruk.
 

 

CZY JEST OPIEKA DO DZIECI?

Tak, podczas naszych weekendów mamy zawsze opiekę do dzieci na czas konferencji rodziców

 

ILE TO KOSZTUJE?

Dzieci 0-3 lata 50 zł (łóżko oraz posiłki wspólnie z rodzicami)

Dzieci 3- 12 lat 250 zł (liczy się rok urodzenia)

Dzieci 12+ tak jak dorośli

Dorośli 460 zł od osoby (920 zł za małżeństwo)

 

Opieka do dzieci 150 zł za cały weekend (w czasie konferencji i warsztatów rodziców)

 

CO OTRZYMAM ?

 

w dniach 24-26. 11. 2023,

 • Nocleg, pełne wyżywienie, serwis kawowy

 • Pakiet konferencyjny

 • Doskonale przygotowane i poprowadzone konferencje oraz warsztaty

 • Dużo czasu dla siebie, dla rodziny ( plan ułożony jest w taki sposób, aby był czas na odpoczynek wg własnego pomysłu)

 • Opieka duszpasterska na miejscu. W planie jest konferencja dla dorosłych prowadzona przez Kapłana oraz specjalne spotkanie dla dzieci.

 • Opieka do dzieci na czas konferencji rodziców.

 • Atutem Domu Pielgrzyma obok jego nowoczesności jest bliskość Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie oraz położenie w malowniczym zakątku naszej Ojczyzny – nad samym Bugiem – gdzie przyroda jest jeszcze nietknięta współczesnością…

 • Parking bezpłatnie na miejscu

 

 

Decyduje kolejność zgłoszeń oraz potwierdzenie wpłaty zadatku w wysokości 400 zł. Zadatek nie podlega zwrotowi. W przypadku rezygnacji należy znaleźć osobę na swoje miejsce. Osoba zgłaszająca swój udział jest zobowiązana do uregulowania całości opłaty za pobyt.

 

Chcesz spędzić z nami ten czas zadzwoń / napisz tel: 798440421 / e-mail: kontakt@esencjawsparcia.pl

 

Skontaktuj się z nami w celu zapisu

Wydarzenia

PRZYTULENI
RANDKI I DIALOG MAŁŻEŃSKI
 
Termin: 
24.08.24 - 31.08.24
 
Zapraszamy Was do wspólnego zatrzymania się i przyjrzenia temu co ważne i piękne w Waszym małżeństwie.
Randki, dialog i przytulanie oraz mnóstwo czasu dla Was i dla całej rodziny, jeśli będziecie z dziećmi. Wspaniałe warunki na rodzinny pobyt.
 
RANDKI
Czy to jest potrzebne? Uważamy, że to niezbędne! Randka to idealny sposób na to, by oderwać się od codziennych spraw, porozmawiać i podtrzymywać bliskość. To powrót do tego, co było na początku, a co powinno i co najważniejsze – może trwać cały czas. Podczas tego pobytu będziecie mieć czas na randki, a nawet będzie to Wasze zadanie.
 
DIALOG
W małżeństwie dialog dwojga osób ( tak różnych przecież ) oznacza trudną lekcję miłości wzajemnej i samej ich miłości. To nauka ciągłego, systematycznego spotykania się dwojga ludzi na warunkach partnerstwa. To również ciągła lekcja odpowiedzialności osobistej i wspólnej - za siebie, za swoją miłość małżeńską i za własny związek.
Damy Wam możliwość przeżycia owocnego dialogu. Damy Wam narzędzia, żebyście mogli kontynuować to po powrocie do domu.
 
PRZYTULANIE
Podczas przytulania wydziela się serotonina ( zwana hormonem szczęścia ) oraz oksytocyna. Może to prowadzić do redukowania wpływu stresu na organizm, jak również obniżenia ciśnienia krwi. Warto przytulać się regularnie, bo to rozluźnia mięśnie, łagodzi bóle, koi nerwy, dodaje energii oraz reguluje oddech.
 
 
PROWADZĄCY WEEKEND :
Agnieszka i Andrzej Zarzeccy -  małżeństwo z 24 letnim stażem małżeńskim, rodzice 4 dzieci, po 20 letniej formacji DK, prowadzący konferencje pełne wsparcia z zakresu dialogu małżeńskiego, czasu dla siebie, randkowania małżeńskiego, pedagogiki, doradztwa rodzinnego, formacji rodzin.
 
Agnieszka Zarzecka - autorka projektu Esencja Wsparcia prowadząca grupę wsparcia i rozwoju dla kobiet – Klub Wyjątkowa. Doradca życia rodzinnego, pedagog specjalny terapeutyczny, prowadzi autorskie, rodzinne warsztaty z elementami arteterapii, rekolekcje oraz spotkania indywidualne. Twórca spotkań dla kobiet „Wyjątkowa kawa”
 
GDZIE?
Ośrodek Rekolekcyjno – Misyjny w Piwnicznej Zdrój
 
DLA KOGO?
Dla małżeństw na każdym etapie życia, dla rodzin z dziećmi
 
OPIEKA DO DZIECI?
Konferencje, randka i czas dialogu są dla Was ważne. Zapewniamy opiekę do Waszych dzieci na ten czas. Zapytaj nas o szczegóły.
 
ORGANIZATOR:
FUNDACJA ESENCJA WSPARCIA
 
Na terenie znajduje się miejsce do zabaw dla dzieci.

Polityka prywatności

Regulamin płatności

Statut fundacji