Jako kobiety staramy się dać z siebie jak najwięcej. Chcemy być najlepszą kobietą dla partnera lub męża. Chcemy być najlepszą mamą dla naszych dzieci. Chcemy być najlepszą w pracy. Jeśli czerpiemy z tego radość, to wszystko jest OK. Niestety często chcemy być najlepszą przez presję otoczenia. Bo co powiedzą sąsiedzi, teściowa, współpracownicy, ba co powiedzą zupełnie obcy ludzie w Internecie po wrzuceniu zdjęcia pokoju dziecka. I tu już nie jest tak wesoło. Wciskamy się w jakieś ramy w których źle się czujemy, ale na siłę próbujemy być te NAJLEPSZE nie bacząc na swoje możliwości fizyczne i psychiczne często podupadając na zdrowiu czy wpadając w depresję. I tu właśnie jest czas na Esencję Wsparcia- na miejsce, gdzie każda kobieta niezależnie od wieku, zazna ukojenie. Agnieszka Zarzecka stworzyła miejsce, gdzie każda z nas może poczuć się ważna, potrzebna. Gdzie każda z nas ma chwilę na zagłębienie się w swoje JA. Agnieszka uświadamia nam, że należy się nam odpoczynek, sen, relaks, spotkanie ze znajomymi. Cudowne pogaduchy podczas spotkań z innymi kobietami potrafią dać kopniaka do działania na kilka tygodni. Esencja Wsparcia dba też o zdrowie kobiet, organizując spotkania prozdrowotne. Wszystko odbywa się z atmosferze przyjaźni i zaufania. Jestem dumna, że dołączyłam do grona osób wspierających Agnieszkę i jej Fundację Esencję Wsparcia, bo czuję, że dzieje się tu coś bardzo ważnego dla nas- dla kobiet.
 
Monika Delegacz - Właścicielka Salonu Bielizny ZA PARAWANEM w Sulejówku, prelegentka podczas spotkania dla kobiet Wyjątkowa Kawa promującego profilaktykę raka piersi organizowanego przez Fundację Esencja Wsparcia 

Profeto.pl

Siewca.pl

Radio FARA

Współpraca z Agnieszką, to piękna przygoda oparta na szacunku i niezwykle ciepłej relacji. Szczególnie ujęło mnie indywidualne podejście do każdego zaproszonego gościa, z którym Agnieszka zamieniła kilka słów. To dosyć wyjątkowe, kiedy organizator pyta o samopoczucie i ewentualne wskazówki, które mógłby wdrożyć w swoje działania. Ponadto, jestem pod dużym wrażeniem organizacji wydarzeń w taki sposób by uwzględniać różnorodne potrzeby uczestników, co jest szczególnie ważne, kiedy przejeżdża się nieraz ogromne odległości z gromadką dzieci. 

Serdecznie polecam współpracę z Fundacją Esencją Wsparcia. 
 
Monika Jamróz Psycholog prelegentka i uczestniczka weekendu Jesteś Piękna 
Esencja Wsparcia pojawiła się w moim życiu kilka lat temu...wraz z wybuchem wojny na Ukrainie...okoliczności może nie zbyt sprzyjające ale tak się stało. Jako że wykonuje różańce Agnieszka natrafiła na mnie w Internecie i zamówiła kilka sztuk. I to był początek wspaniałej znajomości za którą cały czas dziękuję Niebu. Agnieszka zawsze służy pomocą...zawsze. Wskazówki jakie mi przekazuje są niezwykle pomocne w życiu rodzinnym jak i w zaopiekowaniu się samą sobą. Może się wydawać, że to rzeczy normalne ...ale tak nie jest, gdyż w obecnych czasach bardzo ciężko uzyskać pomoc...ludzie nie mają na nic czasu...nawet na pomoc czy wsparcie innym.
Dlatego Drugie imię Agnieszki to Życzliwość i empatia. 
Dzieła które podejmuje wspólnie z mężem są bardzo potrzebne gdyż nie dotyczą tylko płaszczyzny kobiecości ale całej Rodziny. My osobiście doświadczyliśmy tego podczas majowego weekendu dla rodzin w Krynicy Morskiej. Był to tak Cudowny czas że ciężko obrać to w słowa. Jako rodzina żyjemy bardzo intensywnie,  a przy małych dzieciach i braku pomocy czasu brakuje na wszystko. Podczas weekendu dla rodzin mogliśmy pobyć z mężem trochę razem i zadbać o naszą relację , uczestniczyć w bardzo wartościowych konferencjach, wiedząc że nasze dzieci są w tym czasie dobrze zaopiekowane . Było to niczym balsam na zestresowane serca. Był to czas ładowania baterii z których czerpiemy aż do dziś. Dlatego napewno nie był to nasz ostatni wyjazd z Esencją Wsparcia.
Agnieszka i Andrzej to cudowni Ludzie, mający ogromną wiedzę i bagaż doświadczenia którym dają wsparcie innym. Wspaniali ludzie którzy z Wiarą dają przykład sobą, że można pięknie żyć mimo trudności i często ogromnych przeszkód losowych. Chwała Panu za Esencję Wsparcia, za Agnieszkę i Andrzeja oraz ich rodzinę.
 
Ania uczestniczka weekendu rodzinnego 

Co dała mi Fundacja Esencja Wsparcia? 

 

Na początku było to poczucie enklawy, takiego "swojego" środowiska. Trochę tak, jakby ktoś (a może raczej Ktoś) mnie tu przyprowadził i wysłuchał wszystkiego z czym się mierzę; doświadczyłam tego w osobie Agnieszki, która jest świetnym doradcą i zawsze trafia w punkt. Poza tym, wyjazdy z Fundacją to poznanie nowych ludzi, otrzymanie solidnej dawki wiedzy w wielu zakresach; wychowania dzieci, relacji małżeńskiej, relacji z samym sobą. Dla mnie bardzo ważne jest też to, że każde ze spotkań zaowocowało powstaniem takiej "wioski wsparcia", która tworzy się "sama", prawie że automatycznie, nawet bez mówienia o tym. Życzliwość i empatia innych są ogromne; a ma to szczególnie duże znaczenie dla nas, kobiet. 

Agnieszka i Andrzej podchodzą do każdego uczestnika z szacunkiem, świetnie się uzupełniają, dając też świadectwo swojego życia rodzinnego (w spotkaniach często uczestniczy ich najmłodsza córka). Powiedziałabym, że to tacy dobrzy Ludzie, do tańca i do różańca.
 
Agnieszka uczestniczka rodzinnego weekendu w Krynicy Morskiej 

Wywiady

Rekomendacje

Polityka prywatności

Regulamin płatności

Statut fundacji